Różne zastosowania płatności cyklicznych

13 czerwca 2018

Ostatnimi czasy coraz więcej słyszymy o rozwiązaniu, jakimi są płatności cykliczne. Chodzi o usługę, która w swoim działaniu podobna jest do polecenia zapłaty. Formy płatności różnią się między sobą tym, że przelew w ramach polecenia wychodzi z rachunku osobistego, a płatność cykliczna dokonywana jest z rachunku karty bankowej. W przypadku polecenia zapłaty do uruchomienia usługi należy albo osobiście udać się do usługodawcy, któremu chce się w ten sposób płacić, albo odwiedzić jego stronę internetową i podać wszystkie dane znajdujące się na karcie. Najczęściej przymus ten był źródłem kłopotów i rodził zwyczajnie obawy o bezpieczeństwo przekazywanych w ten sposób informacji. Na szczęście opracowany bardziej przyjazny sposób, jakim są płatności cykliczne.

W ogólnym skrócie płatności cykliczne polegają na regularnym obciążaniu karty płatniczej właściciela o ustaloną przez niego wcześniej należność. Przez zastosowanie płatności cyklicznych, kupujący nie muszą już pamiętać o wykonywaniu powtarzalnych opłat, a sam sprzedawca otrzymuje niewątpliwą korzyść, jaką jest regularne i terminowe otrzymywania płatności za oferowaną usługę. Jest to zatem bardzo wygodne rozwiązanie, które o płaceniu za prąd, Internet, abonament czy siłownię będzie pamiętać za nas.

Kolejne wpłaty robią się same!
Wielką użytecznością płatności cyklicznych jest to, że wszystkie kolejne transakcje poza pierwszą robią się same! Otóż usługa inicjuje ustalony cykl kolejnych płatności, które nie są wywoływane przez płacącego, ale bezpośrednio przez aplikację danego sklepu. Oznacza to, że tylko za pierwszym razem klient zmuszony jest do podania danych swoich i karty. Kolejny krok to konieczność wybrania opcji oraz kwotę cyklicznej wpłaty, po czym wszystko zostaje zapisane w systemie. W kolejnych miesiącach czy też tygodniach, płatność będzie dokonywała się automatycznie. Opłaty dokonywany są w określonym przez użytkownika czasie – jeśli opłaca coś raz na trzy miesiące, nie ma problemu z takim ustaleniem trybu pracy usługi. Najpopularniejsza jest jednak opcja z comiesięcznym dokonywaniem opłat, ponieważ w tym trybie najczęściej płacimy za rachunki czy abonament.

Co jeszcze warto wiedzieć?
Funkcjonalność płatności cyklicznych są nie tylko wygodne, ale również wysoce bezpieczne. Każdy użytkownik może śledzić swój przepływ płatności. A więc na koncie użytkownika w historii transakcji płatności cykliczne są zapisywane. Klient ma zatem do nich wgląd zarówno na komputerze, urządzeniach mobilnych czy bezpośrednio w oddziale swojego banku. Należy dodać, że mimo płatności cyklicznych, wciąż możemy otrzymywać faktury na dotychczasowych zasadach. Sama usługa po prostu zdejmuje z nas ciężar pamiętania o comiesięcznych rachunkach i opłatach za karnety, prenumeraty czy szkoły.

 

To może Cię zainteresować