Jak dodać kartę do Visa Checkout?

14 listopada 2018

Robienie zakupów przez Internet staje się coraz szybsze i łatwiejsze. Wszystko za sprawą nowoczesnych technologii oraz innowacyjnych metod płatności. Jedną z ciekawszych opcji dla wszystkich, którzy za zakupy online płacą kartą jest platforma płatnicza – Visa Checkout. Mimo, że rozwiązanie pojawiło się całkiem niedawno, zyskało już spore grono zwolenników. Nic dziwnego! Płatności kartą w sieci jeszcze nigdy nie były tak proste! Wystarczy jednorazowa rejestracja i podpięcie kart do wirtualnego konta, aby można było płacić za zakupy w sklepach internetowych dosłownie za pomocą jednego kliknięcia. Nieważne czy robimy zakupy za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona. Sama rejestracja oraz podpięcie kart do konta jest niezwykle proste. 

Raz, dwa, trzy… podpinasz kartę i Ty!
Pierwszym krokiem jest oczywiście wejście na stronę Visa Checkout. Po wybraniu opcji rejestracji, zostaniemy poproszeni o wprowadzenie kilku podstawowych danych takich jak nasze imię i nazwisko oraz adres mailowy. Następnie wprowadzamy dane poszczególnych kart, które chcemy podpiąć do konta, a więc numer karty, datę jej ważności oraz specjalny kod zabezpieczający CVV2/CVC2 znajdujący się na odwrocie karty, przy polu podpisu. Mamy możliwość wprowadzenie także adresu dostawy. Jeśli często dokonujemy zakupów w sieci i stale używamy tego samego adresu, opcja ta zdecydowanie uprości cały proces zakupowy. Nie będziemy musieli podawać adresu dostawy za każdym razem, gdy kupujemy coś w sieci. 

Po wykonaniu tych czynności pozostaje nam korzystać z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą Visa Checkout. To rozwiązanie jest przede wszystkim niezwykle wygodne, a jak wiadomo e-klienci wygodę cenią ponad wszystko. Jedno kliknięcie oraz podanie nazwy użytkownika i hasła. To wszystko, co musimy zrobić, by sfinalizować zakup. Nie musimy mieć karty fizycznie przy sobie. Nie musimy każdorazowo wprowadzać danych, co dla dużej części konsumentów jest po prostu irytujące. 

Visa Checkout umożliwia nam zapisanie dowolnych kart płatniczych. Mogą to być zarówno karty debetowe, jak i kredytowe. Samej rejestracji dokonamy nawet z poziomu koszyka podczas zakupów w jednym ze sklepów online. Rejestracja nie wiąże się z żadną czynnością ze strony naszego banku. Nie są konieczne czynności wdrożeniowe. Wystarczy sam fakt posiadania karty! 
Poza zaletami w postaci wygodnych i szybkich zakupów, Visa Checkout wiąże się także z innymi korzyściami. Jedną z najważniejszych jest z pewnością bezpieczeństwo tego typu transakcji. Korzystając z opcji Visa Checkout mamy pewność, że nasze wrażliwe dane nie krążą gdzieś w sieci narażone na możliwość przechwycenia przez oszustów. 

 

To może Cię zainteresować