Dlaczego branża e-commerce powinna inwestować w nowoczesne metody płatności?

21 czerwca 2016

Nowoczesne metody płatności to w branży e-commerce już w zasadzie konieczność. Takich możliwości oczekują klienci. Są one korzystne również z punktu widzenia samych sprzedawców. Odpowiedzi na pytanie, dlaczego właściciele biznesów online powinni inwestować w rozmaite formy płatności elektronicznych, jest wiele.

Pewny i wygodny sposób zapłaty za produkty

Nowoczesne systemy płatności zapewniają możliwość ich przeprowadzenia zarówno za pomocą komputera czy laptopa, ale również urządzeń mobilnych takich, jak tablet czy smartfon. Bramka płatności powinna zatem charakteryzować się responsywnością, a więc możliwością dostosowania do danego urządzenia. Oznacza to ogromną wygodę dla kupujących, którzy mogą dokonywać zakupów z każdego miejsca i o dowolnej porze dnia i nocy. Jest to także rozwiązanie, którego możemy być absolutnie pewni. Operator płatności może bowiem zagwarantować najwyższy poziom ich bezpieczeństwa.

Szeroki wybór kanałów płatności

Duży wybór kanałów płatności to po prostu większa szansa na to, że klient zrealizuje transakcję do końca i nie porzuci koszyka z zakupami. Wybierając operatora płatności, warto, więc zwrócić uwagę na to, aby umożliwiał wybór jak największej liczby kanałów i metod płatności. Dla przykładu, jeden z najpopularniejszych serwisów tego typu, czyli Dotpay oferuje swoim klientom blisko 200 kanałów. W tej sytuacji właściwej niemożliwe jest, aby klient nie znalazł najwygodniejszej dla siebie formy płatności.

Skrócona ścieżka płatności

Współczesny klient sklepów internetowych pragnie zrealizować zamówienie i dokonać płatności wykonując przy tym jak najmniej czynności. W tym kierunku dążą właśnie nowoczesne systemy płatności. Realizacja transakcji przy ich wykorzystaniu jest kwestią kilku kliknięć. Czasami wystarczy nawet jedno kliknięcie, czyli po prostu zatwierdzenie płatności. Kupowanie online bez zbędnych formalności, szybko i niezwykle sprawnie przyciągnie z pewnością szerszą grupę potencjalnych klientów.

Bezpieczeństwo i ochrona przed przestępcami w sieci

Warto wiedzieć, że system płatności może działać pod szyldem Instytucji Płatniczej dopiero wówczas, gdy spełni wymogi Komisji Nadzoru Finansowego. Możemy go wówczas uznać za w pełni bezpieczny. Dane dotyczące każdej zawieranej za jego pośrednictwem transakcji są w odpowiedni sposób szyfrowane. Nie ma możliwości ich przechwycenia przez osoby niepowołane. Istnieje również zasada, że system przekazuje do sprzedawcy wyłącznie potwierdzenie zapłaty. Nie podaje przy tym jego danych, ani danych jego karty.

Możliwość dokonywania płatności międzynarodowych

Dając klientom możliwość zapłaty za towary w obcych walutach sklep internetowy zdecydowanie zwiększa zakres swojego działania. Otwarcie się na rynki zagraniczne jest ogromną szansą dla rozwoju polskiego e-commerce. Pośród operatorów gwarantujących tego typu płatności znajduje się, wspomniany już, serwis Dotpay.

 

To może Cię zainteresować