Jak zadbać o bezpieczne płatności przez Internet?

20 marca 2018

Internet to otwarta przestrzeń, do której każdy ma dostęp. Dlatego nie możemy zapomnieć o tym jak bardzo ważne jest, aby zadbać o bezpieczeństwo naszych płatności w Internecie, ponieważ cyberprzestępcy nie śpią. Ciągłe tworzą bardzo skuteczne oraz nowe metody, którymi mogliby włamać się na konto bankowe i ukraść pieniądze. W związku z tym my musimy być jeszcze bardziej ostrożni i strzec naszych danych osobowych oraz numeru naszej karty niczym oka w głowie. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego jak należy zadbać o bezpieczne płatności przez Internet. 

Zwiększ bezpieczeństwo swoich płatności Internetowych!
W obecnych czasach wiele instytucji płatniczych dokonuje dziennie niemal milion różnych transakcji finansowych. Jest to plus, ponieważ dzięki analizie statystycznej danych są w stanie bardzo efektowanie wykrywać wszelkie możliwe próby wyłudzeń. Chodzi oto, że wszystkie takie działania zdecydowanie poprawiają szansę na odgadnięcie schematu możliwego oszustwa. Ponadto pozwala to na skuteczne unieszkodliwienie cyberprzestępców oraz podejmowanych przez nich działań. Banki codziennie obsługują dziesiątki tysięcy transakcji oraz zbierają mnóstwo informacji oraz danych. W ten sposób mogą one wykryć pewnego rodzaju wzorce, które pojawiają się przy próbach wyłudzeń, a co za tym idzie mogą im przeciwdziałać. 

Korzystaj z zaufanych instytucji płatniczych
Warto korzystać z wszelkiego rodzaju instytucji płatniczych takich jak agencje rozliczeniowe, banki oraz inne licencjonowane placówki. Bardzo ważne jest, aby ich rejestr był prowadzony przez Komisję Nadzoru Finansowego, ponieważ weryfikuje on czy dana akredytowana firma spełnia wszystkie surowe wymagania, związane z bezpieczeństwem transakcji płatniczych. Pamiętaj, że jeżeli chcesz sprawdzić czy Twój bank znajduje się w rejestrze dostawców usług płatniczych to możesz w każdej chwili sprawdzić to w specjalnej wyszukiwarce, która jest udostępniona na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego (https://www.knf.gov.pl/). Ponadto na tej stronie masz możliwość prześledzenia rejestru licencjonowanych Agentów Rozliczeniowych, który prowadzony jest przez Narodowy Bank Polski. Jak okaże się, że nasza firma jest na tych listach to oznacza, że nie musimy się martwić o nasze środki finansowe. W związku z tym warto sprawdzić wcześniej wiarygodność instytucji płatniczych, z których korzystamy, ponieważ w dużym stopniu może to się przełożyć na bezpieczeństwo naszych transakcji płatniczych o które powinniśmy zadbać najlepiej, jak tylko potrafimy. 

To może Cię zainteresować