Transakcja kartą przez Internet

13 stycznia 2018

Zakupy w sieci są dzisiaj naszym chlebem powszednim. Zamiast na starodawnych ryneczkach z przekupkami, targujemy się na Allegro. Już teraz rynek e-commerce przyczynia się do upadku niejednego sklepu stacjonarnego i przeniesienia jego działalności do sieci lub przynajmniej wprowadzenia tych dwóch kanałów równolegle. Chodzi o to, że w sieci konsumenci mają dostęp do bogatszej i niejednokrotnie tańszej oferty. Również metod płatności jest więcej. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej opcji płacenia za pomocą karty.

Płatność kartą to jedna z najbezpieczniejszych metod płatności, jaka jest dostępna w sieci. Ponadto jest ona wyjątkowo szybka, ponieważ już w ciągu kilku sekund po podaniu danych karty klient otrzymuje wynik autoryzacji transakcji, a e-przedsiębiorca może przystąpić do realizacji zamówienia. Jednocześnie pośredniczące w transakcji serwisy płatności online, jak Dotpay, stosują wysokiej jakości zabezpieczenia, które chronią dane użytkowników. 

Dlaczego warto używać tej metody?
Korzystając z karty możemy uniknąć uciążliwej konieczności ręcznego uzupełniania danych do formularza przelewu. Otóż takie samodzielne wpisywanie numeru konta wystawia nas na ryzyko cyberataku. Oszuści często podmieniają numery rachunków bankowych na swoje. Możemy wybrać płatność kartą przy użyciu opcji one-click i nasz formularz będzie wypełniony automatycznie. Warto również wiedzieć, że w zagranicznych sklepach płatność kartą jest najczęściej jedyną dostępną metodą płatności. Karta przyda się więc jeśli będziemy chcieli dokonać płatności w zagranicznym e-sklepie. W ten sposób również szybciej otrzymamy towar, ponieważ tradycyjne przelewy zagraniczne są drogie i wolne.

Bardzo bezpieczny sposób
Warto nadmienić, że karta jest o wiele bardziej bezpieczna od noszenia ze sobą dużych plików gotówki. Przecież jakakolwiek autoryzacja wypłaty środków czy też przelewu wymaga podania PIN-u. Oznacza to, że nawet jeśli zgubimy kartę, mamy wystarczająco dużo czasu, żeby ją zablokować. To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo. Otóż banki stosują automatyczne systemy zabezpieczeń, blokujące kartę, w sytuacji, gdy zarejestruje się na niej podejrzaną aktywność. Wystarczy zatem, że z karty użytkownika zostanie zlecone wiele transakcji pod rząd, a system blokujący zadziała. Przecież nikt nie używa karty kredytowej po to, aby wyczyścić jej stan w ciągu jednej doby podczas seryjnego kupowania w wielu różnych e-sklepach. Oznacza to, że nie musisz martwić się złodziejami. Pamiętaj, że nosząc kartę, chodzisz tylko z plastikową kartą, a nie całą swoją wypłatą.

To może Cię zainteresować